studio-foto

Menu & Search

Fotoknihu či fotoalbum? Ako si najlepšie uchovať spomienky z vašej svadby.

svadobny fotoalbum plener andrej luprich

Počas predsvadobných stretnutí sa často s budúcimi mladomanželmi rozprávame aj o tom, či si vybrať svadobný fotoalbum, alebo si radšej nechať spraviť fotoknihu. Naštastie, debaty o tom, že svadba nám stačí len na DVDčku sú stále zriedkavejšie – argument o tom, či budú mať počítače v roku 2055 stále DVD mechaniku, prípadne USB, je zväčša dostačujúci. /Technika napreduje. Pamätá si niekto 5,25 alebo 3,5 palcove diskety? Koľko fotiek a kde by ste si dnes na nich pozreli?/

Ako teda vyzerá bežné zrovnanie 2 výrobcov fotokníh s klasickým fotoalbumom? Nech sa páči:

Fotokniha od firmy Bontia:

 

Fotokniha od firmy Happy Foto:

 

 

 

Porovnanie väzby a kvality tlače vychádza veľmi výrazne v prospech fotoknihy Bontia.

 

Nazáver úplná klasika – fotoalbum z ekokože – formát 25×25 cm, hnedé strany, fotky s bielym rámikom. Fotky tlačené na stroji Fuji Frontier, premium papier – super kvalita.

Zhrnutie:

Fotokniha – výhody v porovnaní s klasickým fotoalbumom: nižšia cena, jednoduchá tvorba, možnosť kreatívnejšie prisúpiť k dizajnu albumu /vpisovať texty, natiahnuť fotky cez väzbu/, urobiť neštandardné veľkosti fotografií /formáty/.

Klasický svadobný fotoalbum – výhody: celková kvalita tlače a prevedenia, životnosť fotografií, vyššia estetická hodnota.

U mňa jednoznačne vyhráva klasika – kvalitný fotoalbum je tou najlepšou investíciou, ako si uchovať vaše fotografie. Stále však platí – koľko ľudí, toľko chutí – dôležité je v prvom rade nenechať si fotky len na DVDčku, ale dať im skutočnú formu – vytlačiť ich na papier – je to najlepšie, čo môžete spraviť. Vaše vnúčence to o pár desiatok rokov skutočne ocenia, keď fotoalbum nájdu založený niekde v knižnici a budú si ho môcť hneď popozerať namiesto toho aby bežali do technického múzea hladať niekde funkčnú DVD mechaniku.

Ďalšie galérie
Rodinka M.

Rodinka M.

Rodinka B.

Rodinka B.

J&J

J&J

3 Discussion to this post

 1. Michal Kral píše:

  Ahoj Andrej,
  ani nevies ako si to tu dobre napisal neopisaoval si mi nahodou z jazyka :))
  mozem ta citovat u seba na webe??

 2. Roland F. píše:

  Veľmi dobre napísané, budem to šíriť.
  Happyfoto s tým ich logom na každej fotoknihe. Komédia.
  Pri výhodách tá „nižšia cena“ pri fotoknihe, ani to nemusí byť pravda, viď. fotoknihy od Fotoantal-u, alebo tie exkluzívne. Ostatné sú kvalitatívne smiešne.
  Jaj a posledná moja pripomienka 🙂 Fuji Frontier fotky „netlačí“ 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Type your search keyword, and press enter to search